Blachy perforowane

Blachy perforowane to ogromne możliwości projektowe i wykonawcze, w połączeniu z doskonałymi własnościami mechanicznymi z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle oraz budownictwie. Stanowią efektowne i nowoczesne rozwiązania stosowane w architekturze do wznoszenia reprezentacyjnych elewacji obiektów handlowych, przemysłowych, biurowych i użyteczności publicznej. Różnorodność kształtów i wymiarów perforacji stwarza nieograniczone możliwości zastosowania również w połączeniu z tradycyjnymi materiałami jak szkło, beton, aluminium.

Blacha perforowana jako materiał architektoniczny

Blacha perforowana jest niezastąpiona w budownictwie i może być wykorzystywana we wszystkich konstrukcjach w połączeniu z większością materiałów budowlanych.

Dzięki swoim właściwościom, a mianowicie możliwości dobrania odpowiedniego materiału wykonania oraz grubości, sprawdza się jako wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne.

blacha-perforowana-1

Blachy perforowane bez względu na materiał wykonania bardzo łatwo poddają się dodatkowej obróbce, tj. gięciu, formowaniu i łączeniu.

Blacha perforowana w procesie produkcji może zostać ukształtowana od podstaw na życzenie Klienta. Możemy wyciąć otwór różnych kształtów i w wybranych przez Państwa układach, tak by spełniała wyznaczone wymagania.

  • Materiały: stal zwykła (czarna), trudnościeralna, żaroodporna, nierdzewna, kwasoodporna, aluminium, miedź, mosiądz, brąz oraz inne.
  • Formaty: grubość materiału perforowanego 0,5 – 12 mm, szerokość blachy do 2.000 mm
    (pole perf. 1850 mm) , długość blachy do 6.000 mm (pole perf. 5500), lub w kręgach.

Jesteśmy w stanie zaoferować dużo rodzajów blachy perforowanej, która jest dostępna w formatach handlowych prosto z  naszego magazynu w Krakowie.

Ponadto perforujemy blachy w arkuszach niestandardowych oraz w zwojach.  Przy indywidualnych zamówieniach naszych klientów zawsze dostosowujemy się do wymagań. Mamy możliwość wykonania pól perforacji dowolnie rozmieszczonych, również nieregularnie, na arkuszu blachy perforowanej. Wszystkie arkusze naszych blach po perforowaniu są prostowane. Oferujemy także usługi dalszej obróbki blach po wyperforowaniu, np. docinanie laserem, walcowanie, gięcie, spawanie i malowanie proszkowe. Można u nas zamówić kompleksowo wykonany, gotowy produkt powstały na bazie wyperforowanych blach.
Rodzaje oferowanych blach perforowanych:

Blachy z otworami okrągłymi – średnice otworów 0,5 – 100mm, grubości blach 0,4 – 16,0mm.

blacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schemat
Perforacje okrągłe w schemacie mijanym 60°
P=0,91x( a ²/ t ²)x100%
Perforacje okrągłe w schemacie prostym
P=0,78x( a ²/ t ²)x100%
Perforacje okrągłe w schemacie mijanym 45°
P=1,57x( a ²/ t ²)x100%

Blachy z otworami kwadratowymi – rozmiary otworów 3,0 – 120mm, grubości blach 0,4 – 16,0mm.

blacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schemat
perforacje kwadratowe w strukturze mijanej 60°
P=( a ²/t1x t2 )x100%
perforacje kwadratowe w strukturze prostej
P=( a ²/ t1 x t2 )x100%
perforacje okrągłe w strukturze mijanej 45°
P=( a ²/ t1 x t2 )x100%

Blachy z otworami podłużnymi – wielkości otworów 1,0 – 25mm, grubości blach 0,4 – 16,0mm.Blachy z otworami podłużnymi, szerokości otworów 1,0 – 25mm, grubości blach 0,4 – 16,0mm.

blacha-perforowana-schemat
otwory podłużne w układzie mijanym
P=((a*w-0,215w ² ))/(t1*t2)*100%

otwory podłużne w układzie prostym
P=((a*w-0,215w ² ))/(t1*t2)*100%
blacha-perforowana-schemat
otwory prostokątne podłużne w układzie mijanym
P=((a*w ))/(t1*t2)*100%

otwory prostokątne podłużne w układzie prostym
P=((a*w ))/(t1*t2)*100%

Pozostałe:

wzorce dekoracyjne, przetłaczana blacha, miseczkowe pewrforacje, sita tarkowe, przetłaczane, daszkowe, łuskowe, stożkowe, “jodełkowe”, niestandardowe wzorce  wg specyfikacji Klienta.

Wymiary, rozstawienia i tolerancje rozmiarów oczek wykonujemy według norm PN-76/M-94060/01..10. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące oferowanych blach prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży, pod numerem telefonu +48 12 659 67 66 lub pod adresem biuro@amir-metal.com.