blacha-perforowana-oferta

Blacha perforowana

Stanowią efektowne i nowoczesne rozwiązania w wielu branżach specjalistycznych i w życiu codziennym. Różnorodność kształtów i wymiarów, wszechstronność i wyjątkowa trwałość użytkowania sprawiają, że możliwości zastosowania (również w połączeniu z tradycyjnymi materiałami takimi jak beton, szkło czy aluminium) są ogromne. Blachy perforowane dają wiele możliwości projektowych i wykonawczych. Własności mechaniczne dodatkowo poszerzają zakres wykorzystania, jednak ich funkcje można podzielić na dwie główne kategorie: ozdobną i praktyczną.

Co to jest blacha perforowana?

Blacha perforowana (dziurkowana) to arkusz metalu ze specjalnie zaprojektowanymi otworami w symetrycznym bądź całkowicie nieregularnym układzie do wykorzystania w projektach na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Nowoczesna ozdoba

Projekty elewacji budynków publicznych czy prywatnych domów jednorodzinnych to często niespotykane i efektowne połączenie blachy perforowanej z innymi materiami budowlanymi. Dzięki odporności na zmienne warunki atmosferyczne i wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia, ten materiał często wykorzystywany jest także do realizacji projektów małej architektury w przestrzeni publicznej w tym stołów, ławek czy krzeseł. Ciekawa forma, szeroka gama wycięć i kolorów pozwala także na wykorzystanie blachy perforowanej do produkowania drobnych akcesoriów biurowych, w tym koszyków na długopisy lub dokumenty. Możliwość wyboru powierzchni produktu pozwala na stworzenie nietypowych schodów z antypoślizgowymi stopniami, oryginalnych balustrad i płotów czy estetycznych poręczy. Takie dodatki świetnie wpiszą się w nowoczesny, industrialny styl lub stworzą surowy akcent przełamujący tradycyjną elegancję.

Praktyczny wybór

Blachy perforowane to innowacyjny materiał, któremu nie można odmówić praktyczności i funkcjonalności. Jego zastosowanie nie ogranicza się więc tylko do budownictwa czy architektury. Dzięki swoim właściwościom blacha perforowana to świetne rozwiązanie dla gastronomii, gdzie odpowiednio dobrana skraca czas pieczenia i pozawala oszczędzić energię. Trwałość to także cecha, która pozwala znaleźć jej szerokie zastosowanie w przemyśle (np. do produkcji narzędzi do przesiewania czy przechowywania materiałów) i rolnictwie (przy maszynach rolniczych). Ze względu na łatwość montażu, blachy perforowane wykorzystywane są także przy konstrukcji scen i podestów. Używane także w motoryzacji do produkcji części samochodowych czy w branży spożywczej do przechowywania lub przygotowywania żywności, blachy perforowane są obecne w niemal każdej dziedzinie naszego życia.

Dostępność i projekty indywidualne

Możliwość ukształtowania materiału od podstaw zgodnie z życzeniem Klienta, w tym wycięcie różnych kształtów w wybranych przez Państwa układach pozwala na całkowite dopasowanie końcowego produktu do Państwa potrzeb i wymagań. Można zatem śmiało zamówić materiał na potrzeby ciekawej aranżacji bezbłędnie wpisującej się w wystrój wnętrza domu, jaki i odpowiednio wyprofilowanej obudowy do sprzętów elektronicznych w wybranym kolorze i rozmiarze.

Blacha perforowana wykonywana jest z różnych materiałów, np.:

  • stali zwykłej (czarnej), trudnościeralnej, żaroodpornej, nierdzewnej, kwasoodpornej,
  • aluminium,
  • miedzi,
  • mosiądzu,
  • brązu oraz innych.

i w wielu formatach o wybranych parametrach:

  • grubość od 0,5 do 12 mm,
  • szerokość do 2.000 mm (pole perf. 1850 mm),
  • długość do 6.000 mm (pole perf. 5500),
  • dostępna w kręgach.

Nadaje się także do dodatkowej obróbki, tj. do gięcia, formowania i łączenia.

Jesteśmy w stanie zaoferować wiele rodzajów blachy perforowanej, dostępnej w rozmiarach handlowych prosto z naszego magazynu w Krakowie. Ponadto możemy opracować dla Państwa nietypowe arkusze oraz zwoje wybranego materiału. Mamy możliwość wykonania pól perforacji dowolnie rozmieszczonych na arkuszu (również nieregularnie), z zachowaniem odpowiednich marginesów. Wszystkie blachy po wykonaniu otworów są prostowane. Oferujemy także usługi wspomnianej już dalszej obróbki np. spawania, docinania laserem, gięcia, walcowania i malowania proszkowego. Można u nas zamówić kompleksowo przygotowany, gotowy produkt w pożądanym rozmiarze, kształcie i kolorze z indywidualnie dobranym wzorem.

Poniżej prezentujemy możliwe rodzaje perforacji i układy oczek:

Otwory okrągłe – o średnicach pomiędzy 0,5 – 100mm, dla arkuszy o grubości od 0,4 do 16,0mm.

blacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schemat
Rv – Perforacje okrągłe w schemacie mijanym 60°
P=0,91x( a ²/ t ²)x100%
Rg – Perforacje okrągłe w schemacie prostym
P=0,78x( a ²/ t ²)x100%
Rd – Perforacje okrągłe w schemacie mijanym 45°
P=1,57x( a ²/ t ²)x100%

Otwory kwadratowe – o średnicach pomiędzy 3,0 – 120mm, dla arkuszy o grubości od 0,4 do 16,0mm.

blacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schematblacha-perforowana-schemat
Qv – Perforacje kwadratowe w strukturze mijanej 60°
P=( a ²/t1x t2 )x100%
Qg – Perforacje kwadratowe w strukturze prostej
P=( a ²/ t1 x t2 )x100%
Qd – Perforacje kwadratowe w strukturze mijanej 45°
P=( a ²/ t1 x t2 )x100%

Otwory podłużne – o średnicach pomiędzy 1,0 – 25mm, dla arkuszy o grubości od 0,4 do 16,0mm.

blacha-perforowana-schemat
Lv – Otwory podłużne w układzie mijanym
P=((a*w-0,215w ² ))/(t1*t2)*100%

Lg – Otwory podłużne w układzie prostym
P=((a*w-0,215w ² ))/(t1*t2)*100%
blacha-perforowana-schemat
Lve – Otwory prostokątne podłużne w układzie mijanym
P=((a*w ))/(t1*t2)*100%

Lge – Otwory prostokątne podłużne w układzie prostym
P=((a*w ))/(t1*t2)*100%

Pozostałe:

Wzorce dekoracyjne, otwory przetłaczane, miseczkowe, sita tarkowe, otwory łuskowe i daszkowe, stożkowe oraz otwory “jodełkowe”. Podejmiemy się również wykonania niestandardowych wzorców zgodnie z indywidualną specyfikacją Klientów.

Zachęcamy również do zapoznania się z galerią naszych realizacji – np. Circoteki w Krakowie czy metra w Brukseli, dostępnej na naszej stronie internetowej.


Tolerancje wymiarów, rozstawienia i rozmiary oczek wykonujemy według norm PN – 76 / M-94060 /01 .. 10 .Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące blach znajdujących się w ofercie serdecznie prosimy o skontaktowanie się z naszym zespołem sprzedaży: +48 12 659 67 66 lub mailowo: biuro@amir-metal.com.