Laserowe cięcie blach – zastosowania.
Innowacyjna technika obróbki blach
Cięcie laserem to nowoczesna metoda obróbki metali, umożliwiająca wycinanie nawet bardzo drobnych elementów. Praca maszyn tnących opiera się na uprzednio przygotowanym projekcie i jest metodą elastyczną i szybką, co pozwala dostosować efekt do wysokich wymagań klienta.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo cięcie laserem blach o różnych grubościach, w zależności od metalu. Obróbce tą metodą podlega stal do grubości 25 mm, stal nierdzewna do 20 mm oraz aluminium o grubości do 12 mm.
Perfekcyjna precyzja niezależnie od ilości kopii
Laserowe cięcie charakteryzuje się dużą precyzją, dbałością o detale i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie projekt klienta wymaga dowolności wycinanych kształtów. Daje to dużą swobodę w projektowaniu i pozwala na dokładne odwzorowanie nawet najdrobniejszych elementów. Wiązka laserowa, dzięki wysokiej prędkości znajduje zastosowanie w wymagających projektach, gdzie krawędzie każdego detalu muszą być starannie opracowane.
Przy cięciu metali metodą laserową nie ma znaczenia, jak wielu powtórzeń danego elementu potrzebuje klient. Każde kolejne cięcie z partii będzie dokładnie takie, jak wskazuje projekt, idealnie wykończone i z dopracowanymi detalami.
Ograniczenie kosztów
Zaawansowana technologia, której używamy realizując usługę pozwala zoptymalizować produkcję, znacznie ograniczyć odpad i wykorzystać materiał jak najefektywniej. Wysoką precyzję zapewnia specjalistyczne oprogramowanie używanych przez nas maszyn.
Istotną cechą cięcia laserowego jest fakt, że nie narusza ciętych powierzchni niezależnie od ich typu. Zarówno blachy szlifowane jak i polerowane nie doznają uszczerbku w obróbce, ponieważ szczelina cięcia jest wąska. Tak ograniczona strefa wpływu i wąski obszar oddziaływania termicznego oznacza w praktyce także, że kształtów wyciętych laserem nie trzeba poddawać dalszej obróbce, co jeszcze bardziej przyspiesza proces wytworzenia gotowych elementów i czyni go bardziej ekonomicznym.
Szerokie zastosowanie w przemyśle
Metoda laserowa może być użyta w tych przypadkach, gdzie potrzebna jest szybka realizacja usługi. Wycinanie nie wymaga użycia siły mechanicznej, a praca jest wykonywana przez wysoce wyspecjalizowane maszyny z zastosowaniem strumienia tnącego. Całość odbywa się w osłonie gazu o wysokiej czystości.
Ponieważ cięcie wiązką promieni laserowych charakteryzuje się wysoką precyzją odwzorowania względem projektu, krótkim czasem realizacji, oszczędnością materiału, a co za tym idzie – znacznym obniżeniem kosztów i ekonomicznością całego przedsięwzięcia – znajduje ono szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle samochodowym, elektronicznym czy wojskowym.