Sprężyny skrętne są bardzo często stosowane w zróżnicowanych branżach. W dobie automatów sterowanych numerycznie wykorzystywanych do ich produkcji nieustannie zyskują na popularności.

Zastosowanie sprężyn skrętnych

Specyfika pracy sprężyn charakteryzuje się zmiennymi oddziaływaniami sił. Ich zastosowanie odnajdujemy w przypadkach osiowych obciążeń, których przykładem może być ruch kołowy. Bramy mogą być wyposażone w trwałe sprężyny skrętne umiejscowione w nadprożu otworu lub na końcu prowadnic poziomych. Zastosowanie sprężyn skrętnych pozwala na lekkie oraz wygodne ręczne otwieranie i zamykanie bramy.

Sprężyny skrętne mają zastosowanie również w konstrukcjach napędowych. Nowoczesne sprężyny skrętne w stronę lewą lub prawą są popularnym modelem sprężyn, znajdującym szerokie zastosowanie w przemyśle oraz rolnictwie. Wykorzystywane są między innymi jako części złożonych maszyn rolniczych, urządzeń technicznych, pojazdów i wielu innych. Warto również podkreślić, że sprężyny skrętne są też trwalsze, bo nie podlegają w czasie pracy tak dużym obciążeniom jak rozciągliwe.

Oferta AmirMetal – Marcin Bodek

AmirMetal to firma zapewniająca bogatą gamę oraz szeroki wybór produktów. Firma posiada w swojej ofercie sprężyny skrętne, wykonane ściśle z ustaleniami następujących norm. Ten rodzaj sprężyn jest jedną z ważniejszych odmian sprężyn śrubowych. Jak sama nazwa na to wskazuje, zadaniem tego typu elementów konstrukcyjnych jest praca polegająca na skręcaniu zwojów (im większa siła przyłożona do zwoju, tym większy skręt). AmirMetal oferuje sprężyny z wysokiej klasy materiałów podkreślonych odpowiednimi certyfikatami jakości i zgodności.

 

Niezbędnym elementem występującym w sprężynach skrętnych są zaczepy. Sprężyny skrętne mogą być prawo oraz lewo zwojowe. Ich prawidłowe działanie i odporność na uszkodzenia są uwarunkowane odpowiednią konstrukcją i doborem najlepszych materiałów.

AmirMetal oferuje szeroki asortyment różnego rodzaju sprężyny w zależności od potrzeb Klientów. Stosowanie przez firmę dbałości o każdy detal sprawia, że od wielu lat współpracuje z przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej, sprzętu elektronicznego i elektrotechnicznego, automatyki chłodniczej, przemysłu meblarskiego i wieloma innymi. Atutem naszej firmy są również atrakcyjne ceny.

 

Dostarczamy Klientom wysokiej jakości produkty wykonane z drutów sprężynowych stalowych oraz nierdzewnych. Firma posiada rozpoznawalną markę w branży i cieszy się zaufaniem Klientów, nieustannie udoskonalając i realizując potrzeby rynku.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zapytań.