W naszej ofercie znajdują się sprężyny różnego rodzaju i przeznaczenia, wykonane ściśle z ustaleniami następujących norm:

  • sprężyny wykonywane na zimno z drutów sprężynowych patentowanych wg. PN-EN 10270-1 oraz DIN 17223 cz.1.
  • sprężyny wykonywane na gorąco z prętów stopowych walcowanych, ciągnionych, szlifowanych w gat. według PN 74/H-84032 oraz nierdzewnych wg. PN-EN 10270-3.

Warunki wykonania sprężyn według normy PN-88/M-80700 lub według norm specjalnych wymagających uzgodnień z zamawiającym w przedziałach średnic:

– zwijanych na zimno: 0,2 – 12,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm.

Produkowane przez nas sprężyny mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Wykorzystywane są głównie w przemyśle chemicznym, energetycznym, budowlanym, maszynowym. Sprężyny stosuje się również w górnictwie, a także rolnictwie.

Nieustannie doskonalimy i rozwijamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych Klientów. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje sprężyn:

Sprężyny naciskowe z drutu

Charakterystyczną cechą sprężyn naciskowych jest ich działanie na ściskanie. Materiałem jaki jest wykorzystywany do produkcji sprężyn naciskowych jest wysokiej klasy stal sprężynowa. Aby sprężyny naciskowe utrzymane były na niezmiennie wysokim poziomie, konieczna jest ich produkcja zgodnie z następującymi normami:

  • EN 10270-1-SH (DIN 17223),
  • EN 10270-3-FDSiCr (DIN 17223 T2),
  • lub z nierdzewnej stali sprężynowej według normy EN 10270-3-1.4310 (X12CrNi177).

Sprężyny naciskowe mogą być także produkowane w z drutów okrągłych o średnicy 0,2 – 50,0mm lub z drutów prostokątnych. Przekroje drutów można uzgodnić indywidualnie.

Sprężyny naciągowe

Sprężyny naciągowe, zwane inaczej sprężynami rozciąganymi są sprężynami wymagającymi zaczepów. Jest to jeden z najważniejszych rodzajów sprężyn śrubowych. W zaczepach sprężyn naciągowych występują naprężenia złożone. Z tego też tak istotna jest ich odpowiednia konstrukcja, kształt, a także materiał z jakich jest wykonana.

Sprężyny śrubowe naciągowe produkowane są z trwałej stali sprężynowej zgodnie z następującymi normami:

  • EN 10270-1-SH (DIN 17223),
  • EN 10270-3-FDSiCr (DIN 17223 T2),
  • lub z nierdzewnej stali sprężynowej według normy EN 10270-3-1.4310 (X12CrNi177).

Sprężyny rozciągane wykonywane są z drutów okrągłych o średnicach 0,2 – 13,0mm.

Sprężyny skrętne

Kolejnym z oferowanych modeli są sprężyny skrętne – nazywane także skrętowymi. Ten rodzaj sprężyn jest jedną z ważniejszych odmian sprężyn śrubowych. Niezbędnym elementem występującym w sprężynach skrętnych są zaczepy. Ich prawidłowe działanie i odporność na uszkodzenia są uwarunkowane odpowiednią konstrukcją i doborem najlepszych materiałów. Zaczepy poddawane są naprężeniom złożonym. Z tego też powodu ich konstrukcja została pieczołowicie przemyślana, tak by uzyskać maksymalną wytrzymałość. Sprężyny śrubowe skrętne tworzone są z okrągłych drutów o średnicach 0,4 – 10,0mm oraz z drutów prostokątnych. Przekroje drutów, z których będą wykonane sprężyny skrętne można ustalić indywidualnie.

Pozostałe modele sprężyn

Poza wyżej omówionymi sprężynami w naszej ofercie znajdują się również następujące modele: sprężyny ramieniowe, sprężyny stożkowe – również z płaskowników, sprężyny do bram garażowych, ślimakowe, sprężyny talerzowe, sprężyny z taśm i płaskowników (grubości 0,1 – 2,5mm), spirale kanalizacyjne, sprężyny faliste, pancerze ochronne, elementy sprężyste z drutu i z blachy sprężynowej.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego też istnieje możliwość wykonania danej sprężyny według specyfikacji Klienta. Wykonujemy nie tylko wszelkiego rodzaju sprężyny, ale i inne formy z drutu. Potrzebują Państwo sprężyn i wyrobów z drutu pokrytych powłoką galwaniczną? To doskonale się składa! Współpracujemy z rzetelnymi i sprawdzonymi firmami zewnętrznymi, specjalizującymi się w tego typu usługach. Takie sprężyny tworzone są zgodnie ze specyfikacją i wytycznymi technicznymi przekazanymi nam przez Klienta.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych sprężyn, prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu +48 12 659 67 66 lub pod adresem biuro@amir-metal.com.


W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych sprężyn, prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem sprzedaży, pod numerem telefonu +48 12 659 67 66 lub pod adresem biuro@amir-metal.com.