W naszej ofercie znajdują się sprężyny różnego rodzaju i przeznaczenia, wykonane ściśle z ustaleniami następujących norm:

  • sprężyny wykonywane na zimno z drutów sprężynowych patentowanych wg. PN-EN 10270-1 oraz wg. DIN-17223-cz.1.
  • sprężyny wykonywane na gorąco, wykonywane z prętów stopowych. Dostępne są także wersje z walcowanych, ciągnionych i szlifowanych prętów w gat. wg. PN74 / H-84032 oraz nierdzewnych wg. PN-EN 10270-3.

Przy wykonaniu sprężyn wg. norm PN-88/M-80700 lub wg. norm specjal. wymagających uzgodnienia z klientem obowiązują poniższe warunki w przedziałach średnic:

– zwijanych na zimno: 0,2 – 12,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm.

Produkowane przez nas sprężyny mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, energetycznym, budowlanym, maszynowym. Sprężyny stosuje się również w górnictwie, a także rolnictwie.

Nieustannie doskonalimy i rozwijamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych Klientów. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje sprężyn:

Sprężyny naciskowe z drutu

Charakterystyczną cechą sprężyn naciskowych jest ich działanie na ściskanie. Materiałem jaki jest wykorzystywany do produkcji sprężyn naciskowych jest wysokiej klasy stal sprężynowa. Aby sprężyny naciskowe utrzymane były na niezmiennie wysokim poziomie, konieczna jest ich produkcja zgodnie z następującymi normami:

  • EN 10270-1-SH (DIN 17223),
  • EN 10270-3-FDSiCr (DIN 17223 T2),
  • lub z nierdzewnej stali sprężynowej według normy EN 10270-3-1.4310 (X12CrNi177).

Sprężyny naciskowe mogą być także produkowane z prostokątnego lub okrągłego drutu posiadającego średnicę od 0,2 do 50 mm. Przekrój drutów można uzgodnić indywidualnie.

Sprężyny naciągowe

Sprężyny naciągowe, zwane inaczej sprężynami rozciąganymi są sprężynami wymagającymi zaczepów. Jest to jeden z najważniejszych rodzajów sprężyn śrubowych. W zaczepach sprężyn naciągowych występują naprężenia złożone. Z tego też tak istotna jest ich odpowiednia konstrukcja, kształt, a także materiał z jakich jest wykonana.

Sprężyny śrubowe naciągowe produkowane są z trwałej stali sprężynowej zgodnie z następującymi normami:

  • EN 10270-1-SH (DIN 17223),
  • EN 10270-3-FDSiCr (DIN 17223 T2),
  • lub z nierdzewnej stali sprężynowej według normy EN 10270-3-1.4310 (X12CrNi177).

Sprężyny rozciągane wykonywane są z okrągłego drutu posiadającego średnicę od 0,2 do 13 mm.

Skrętne sprężyny

Kolejnym z oferowanych modeli są sprężyny skrętne – nazywane także skrętowymi. Ten rodzaj sprężyn jest jedną z ważniejszych odmian sprężyn śrubowych. Niezbędnym elementem występującym w sprężynach skrętnych są zaczepy. Ich prawidłowe działanie i odporność na uszkodzenia są uwarunkowane odpowiednią konstrukcją i doborem najlepszych materiałów. Zaczepy poddawane są naprężeniom złożonym. Z tego też powodu ich konstrukcja została pieczołowicie przemyślana, tak by uzyskać maksymalną wytrzymałość. Sprężyny śrubowe skrętne tworzone są z prostokątnych lub okrągłych drutów o średnicach od 0,4 do 10 mm. Przekrój drutów, z których będą wykonane sprężyny skrętne można ustalić indywidualnie.

Pozostałe modele sprężyn

Poza wyżej omówionymi sprężynami w naszej ofercie znajdują się również następujące modele: sprężyny ramieniowe, sprężyny stożkowe – również z płaskowników, sprężyny do bram garażowych. W ofercie mamy dostępne także sprężyny z taśmy i płaskowników (o grubościach od 0,1 do 2,5 mm), sprężyny ślimakowe, talerzowe. Dostępne są także ochronne pancerze, sprężyste elementy druciane i blaszane, spirale kanalizacyjne, sprężyny faliste.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego też istnieje możliwość wykonania danej sprężyny według specyfikacji Klienta. Wykonujemy nie tylko wszelkiego rodzaju sprężyny, ale i inne formy z drutu. Potrzebują Państwo sprężyn i wyrobów z drutu pokrytych powłoką galwaniczną? To doskonale się składa! Współpracujemy z rzetelnymi i sprawdzonymi firmami zewnętrznymi, specjalizującymi się w tego typu usługach. Takie sprężyny tworzone są zgodnie ze specyfikacją i wytycznymi technicznymi przekazanymi nam przez Klienta.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych sprężyn, prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu +48 12 659 67 66 lub pod adresem biuro@amir-metal.com.


Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszym zespołem sprzedaży, który udzieli wszystkich dodatkowych informacji:  

+48 12 659 67 66,  biuro@amir-metal.com.