W naszej ofercie znajdują się sprężyny różnego rodzaju i przeznaczenia, wykonane ściśle z ustaleniami następujących norm:

  • sprężyny wykonywane na zimno z drutów sprężynowych patentowanych wg. PN-EN 10270-1 oraz wg. DIN-17223-cz.1.
  • sprężyny wykonywane na gorąco, wykonywane z prętów stopowych. Dostępne są także wersje z walcowanych, ciągnionych i szlifowanych prętów w gat. wg. PN74 / H-84032 oraz nierdzewnych wg. PN-EN 10270-3.

Przy wykonaniu sprężyn wg. norm PN-88/M-80700 lub wg. norm specjal. wymagających uzgodnienia z klientem obowiązują poniższe warunki w przedziałach średnic:

– zwijanych na zimno: 0,2 – 12,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm,
– zwijanych na gorąco: 13,0 – 50,0mm.

Produkowane przez nas sprężyny mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, energetycznym, budowlanym, maszynowym. Sprężyny stosuje się również w górnictwie, a także rolnictwie.

Nieustannie doskonalimy i rozwijamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych Klientów. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się następujące rodzaje sprężyn:

Sprężyny naciskowe z drutu

Sprężyny naciągowe

Skrętne sprężyny

Kolejnym z oferowanych modeli są sprężyny skrętne – nazywane także skrętowymi. Ten rodzaj sprężyn jest jedną z ważniejszych odmian sprężyn śrubowych. Niezbędnym elementem występującym w sprężynach skrętnych są zaczepy. Ich prawidłowe działanie i odporność na uszkodzenia są uwarunkowane odpowiednią konstrukcją i doborem najlepszych materiałów. Zaczepy poddawane są naprężeniom złożonym. Z tego też powodu ich konstrukcja została pieczołowicie przemyślana, tak by uzyskać maksymalną wytrzymałość. Sprężyny śrubowe skrętne tworzone są z prostokątnych lub okrągłych drutów o średnicach od 0,4 do 10 mm. Przekrój drutów, z których będą wykonane sprężyny skrętne można ustalić indywidualnie.

Pozostałe modele sprężyn

Poza wyżej omówionymi sprężynami w naszej ofercie znajdują się również następujące modele: sprężyny ramieniowe, sprężyny stożkowe – również z płaskowników, sprężyny do bram garażowych. W ofercie mamy dostępne także sprężyny z taśmy i płaskowników (o grubościach od 0,1 do 2,5 mm), sprężyny ślimakowe, talerzowe. Dostępne są także ochronne pancerze, sprężyste elementy druciane i blaszane, spirale kanalizacyjne, sprężyny faliste.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, dlatego też istnieje możliwość wykonania danej sprężyny według specyfikacji Klienta. Wykonujemy nie tylko wszelkiego rodzaju sprężyny, ale i inne formy z drutu. Potrzebują Państwo sprężyn i wyrobów z drutu pokrytych powłoką galwaniczną? To doskonale się składa! Współpracujemy z rzetelnymi i sprawdzonymi firmami zewnętrznymi, specjalizującymi się w tego typu usługach. Takie sprężyny tworzone są zgodnie ze specyfikacją i wytycznymi technicznymi przekazanymi nam przez Klienta.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych sprężyn, prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu +48 12 659 67 66 lub pod adresem biuro@amir-metal.com.


Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszym zespołem sprzedaży, który udzieli wszystkich dodatkowych informacji:  

+48 660 26 03 99,  biuro@amir-metal.com.