Szukając pomysłu na niepowtarzalne wnętrze, niejednokrotnie sięgamy po porady projektantów. Coraz częściej w popularnych magazynach wnętrzarskich, czy stronach poświęconych designowi znajdują się blachy perforowane. Głównie dlatego, że jest to wyjątkowo uniwersalny materiał, który zapewnia nieograniczone możliwości aranżacyjne. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten wyjątkowy materiał w salonie, aby nadać mu wyjątkowy charakter.

Blacha perforowana z innymi elementami wystroju

Jedną z największych zalet blachy perforowanej jest fakt, iż doskonale komponuje się z drewnem, kamieniem czy szkłem. Będzie świetnie wyglądać w asyście mebli, które już posiadamy, jeśli tylko odpowiednio dobierzemy materiał i rodzaj perforacji.

Możliwości aranżacyjne blachy perforowanej

Ściany

Jeśli mamy duże wnętrze, które chcemy podzielić, zachowując jego przestrzenność, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie blachy perforowanej w formie ścianek działowych lub parawanów. Przestrzeń dalej będzie sprawiała wrażenie otwartej, a jednocześnie miejsce zostanie wyraźnie oddzielone.

Sufity

Najważniejszą zaletą sufitów z blachy perforowanej oprócz oczywistych walorów dekoracyjnych jest ich trwałość i łatwość, z jaką utrzymuje się je w czystości. W zależności od projektu mogą przełamać minimalistyczne wnętrze lub nadać industrialnego charakteru.

Płytki ścienne lub podłogowe

Blacha perforowana może skutecznie zastąpić płytki ścienne. Dzięki czemu można stworzyć nietypowe wykończenie ściany, odporne na kreatywność dzieci lub wyjątkową podświetlaną kompozycję budującą atmosferę.

Meble

Blacha perforowana nieskończone możliwości produkcji wytrzymałych mebli. Możemy zamówić komplet idealnie wpasowywujący się w naszą przestrzeń i gust. Otrzymane oryginalne, regały, szafy czy stoły, urozmaicą nasze wnętrza. Istnieje możliwość zaprojektowania dodatków do istniejących już mebli, aby zwiększyć ich wytrzymałość lub nadać charakteru. Odważni właściciele decydują się na bardzo nietypowe projekty takie jak dekoracja ścienna w postaci fal, jednocześnie pełniąca rolę półki na telewizor i salonowe szpargały.

Dekoracje

Najpopularniejsze wykorzystanie blachy perforowanej w dekoracjach to ścienne obrazy, podkładki i podświetlane formy ścienne wykorzystujące grę światła przedzierającego się przez perforację. Może być jednak ona świetnym, ciekawszym zamiennikiem rolet okiennych, czy też zwyczajnej lampy. Dzięki futurystycznym projektom kloszy pokój jest oświetlany w niebanalny sposób, co zupełnie odmienia wnętrze.  Niejednokrotnie jest materiałem wykorzystywanym do tworzenia wazonów, czy mis na owoce.