Szerokie spektrum zastosowań blachy perforowanej

Coraz powszechniej stosowany materiałem w branży przemysłowo-konstrukcyjnej oraz przy aranżacjach architektonicznych, staje się blacha perforowana. Nasza firma specjalizuje się w produkcji blachy perforowanej z wielu rodzajów metalu oraz dla różnorodnego przeznaczenia. W ofercie znajdują się produkty wykonane zarówno ze zwykłej blachy, z tzw. czarnej stali, jak również z miedzi, aluminium, brązu czy mosiądzu.

W zależności od przeznaczenia i miejsca zastosowania, nasze blachy po perforacji mogą posiadać charakterystykę trudnościeralną, kwasoodporną, nierdzewną bądź żaroodporną. Technologie, jakimi dysponujemy, sprawiają, że perforacja w blasze może mieć przeróżne kształty – począwszy od typowej okrągłej czy prostokątnej, a skończywszy na najbardziej nawet wymyślnych figurach.

Blachy perforowane często wykorzystuje się do celów przemysłowych, np. budowy specjalnych pomostów czy innych tymczasowych konstrukcji. Materiał ten doskonale nadaje się do realizacji takich zadań, z uwagi na wytrzymałość, lekkość i odporność na działanie różnych niekorzystnych czynników zewnętrznych (np. pogodowych lub chemicznych).  W ostatnim czasie, rosnącą popularnością cieszą się fasady budynków obudowane właśnie perforowaną blachą – aluminiową lub ze stali nierdzewnej. Za sprawą takiej elewacji, budowle zyskują nowoczesny, futurystyczny wręcz wygląd. Bardzo ciekawie prezentują się jednocześnie w porze nocnej, przy odpowiednim oświetleniu.

Nowoczesne style i niecodzienne kształty, czyli ogranicza nas jedynie wyobraźnia

Oryginalne style, jakie potrafimy nadać blachom za sprawą różnorodnej perforacji, skutkują możliwością nowych jej zastosowań. Dostępna dzisiaj technologia, pozwala na pełną dowolność w zakresie perforacji artystycznej, tworzenie asymetrycznych wzorów albo nawet wizerunków postaci, logotypu czy krajobrazu. Takie formy świetnie odnajdują się jako wypełnienia balustrad, elementów małej architektury plenerowej (np. ławki parkowe), a także frontów lad recepcyjnych i biurowych. Nieszablonowa blacha perforowana w rękach kreatywnego architekta, który potrafi połączyć ją z umiejętną grą światłocieni, pomaga tworzyć prawdziwe ultranowoczesne konstrukcje i przyciągające wzrok formy. Wszelkie perforacje ozdobne wykonujemy na bazie plików graficznych i CAD.

Alternatywa dla żaluzji

Oprócz niezaprzeczalnego waloru wizualnego, blacha perforowana niesie ze sobą wiele wartości funkcjonalnych i użytkowych. Polecamy zastosowanie perforowanych elementów do funkcji zacienienia, które w tej roli idealnie się sprawdzają. Dotychczasowe rozwiązania w zakresie zewnętrznej zabudowy przeciwsłonecznej, z powodzeniem można zastąpić blachą o dowolnym kształcie perforacji.