Niska waga, wszechstronność zastosowania, produkcja praktycznie bezodpadowa. Do tego opisu najbardziej pasuje siatka zgrzewana. Gdzie tego typu siatkę wykorzystać ? Praktycznie wszędzie. Najczęściej stosowane są w przemyśle, architekturze oraz oczywiście w budownictwie. Zobaczymy je wykorzystane do grodzenia domów jednorodzinnych, ogrodów, posesji. Równie często wykorzystywana jest do osłaniania drzewek lub budowy klatek stosowanych w hodowli zwierząt.

 

Produkcja – siatka wykonywana jest z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Panele siatki posiadają specjalnie formowane oczka o eleganckim zakończeniu. Konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania. Wielkość prześwitu oczek 2,0 – 100 m. Maksymalna szerokość 2000 mm. Materiał, z którego wykonywane są siatki jest podatny na obróbkę, tj. cięcie – obcinanie, dogrzewanie, zaginanie, spawanie, cynkowanie ogniowe lub galwaniczne, malowanie proszkowe.

Produkcją tego typu siatek zajmuje się między innymi firma Amir-Feder Metal. Firma od wielu lat działa w branży. Dzięki temu posiadają szeroką ofertę produktów tego typu.

Najczęściej spotykane zastosowania siatki zgrzewanej

  • branża budownicza – siatka zgrzewana znajduje zastosowanie również w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. Z uwagi na swoją budowę może być również wykorzystana do budowy barier ochronnych, a nawet urządzeń wentylacyjnych lub przesiewających sypkie materiały.Z powodzeniem siatki zgrzewane stosuje się do zbrojenia betonu, wykonania paneli akustycznych czy przesiewania np.: tworzyw sztucznych oraz granulatu np.:plastiku
  • hodowla zwierząt – z siatki zgrzewanej budowane są wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Z uwagi na wysoką wytrzymałość siatek zgrzewanych buduje się z nich pułapki na szkodniki które nie dadzą rady przegryźć tego materiału,
  • przemysł – siatki zgrzewane stosuje się do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wyspowe.

Cechą charakterystyczną siatek zgrzewanych jest prosty montaż – konstrukcja z siatki zgrzewanej jest mocniejsza, a przy tym łatwiejsza i szybsza w montażu. Siatka tego typu jest sztywniejsza. W związku z tym przy montażu nie wymaga naciągania. Instaluje się ją na listwach słupkowych i spina się za pomocą kleszczy lub klipsów. Nie trzeba zaopatrywać się w dodatkowe akcesoria np.: śruby, obejmy lub napinacze. Dzięki temu ogranicza to również koszty wykonania np. ogrodzenia. Z założeniem takiej siatki może poradzić sobie nawet jedna osoba.