Ogrodzenie posesji jest bardzo ważną kwestią niezależnie od tego, czy dotyczy terenu prywatnego, czy firmowego: znacząco podnosi bezpieczeństwo, zabezpieczając przed wtargnięciem nieupoważnionych osób. Najczęściej inwestorzy decydują się na wykonanie ogrodzenia z użyciem siatki plecionej lub zgrzewanej. Każda z nich posiada określone zalety i wady, przy czym coraz większa liczba osób postanawia zastosować tę drugą do budowy parkanu. 

Zalety siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane są wyjątkowo proste w montażu. Odpowiednio sztywny materiał nie wymaga żmudnego naciągania i wyrównywania,w przeciwieństwie do siatek plecionych. Kompleksowy montaż jest bardziej ekonomiczny – nie ma potrzeby użycia wielu dodatkowych akcesoriów, co obniża koszt całej inwestycji. Ponadto siatki zgrzewane są produkowane z wysokiej jakości twardego drutu, którego odporność na naprężenia znacząco podnosi wytrzymałość uzyskanego ogrodzenia.

Taka siatka jest wyjątkowo mocna i trudna do sforsowania, a zgrzewanie każdego oczka zapobiega pękaniu i plątaniu się. Posiada także specjalną powłokę, chroniącą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jej atrakcyjna cena pozwala na zrealizowanie całej inwestycji rozsądnym kosztem.

Siatki zgrzewane na ogrodzenia

Siatki zgrzewane doskonale nadają się do wykonania ogrodzenia wokół domu czy firmy. Nowoczesne modele są wyjątkowo estetyczne, dzięki czemu będą cieszyć oko, zachowując jednocześnie wysoką funkcjonalność. Wiele dostępnych rozmiarów oczek i możliwych wysokości pozwala na łatwe dopasowanie siatki zgrzewanej do potrzeb inwestora. Może być ona wykonana w wersji ocynkowanej, umożliwiającej pomalowanie na wybrany kolor.

W sprzedaży dostępne są także siatki zgrzewane z PCV, które znajdą zastosowanie w ogradzaniu wybiegów dla zwierząt, sadów i pól uprawnych czy placów budowy. Siatkę zgrzewaną można łatwo przedłużyć, skrócić lub przyciąć, dzięki czemu można bez większego wysiłku dopasować ją do swoich wymagań.

Parametry siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane są dostępne w rolkach, zazwyczaj po 10, lub 25 metrów bieżących. Standardowa wysokość wynosi 100, 120 lub 150 cm, jednak możliwe jest także kupienie bądź wykonanie innych wymiarów na indywidualne zamówienie. Oczka siatki zgrzewanej mogą mieć rozmiary 8×8, 10×10, 13×13, 16×16, 19×19, 20×20, 25×25, 30×30, 40×40, 50×50, lub 100x100mm.

Warto mieć na uwadze, że siatka z mniejszymi oczkami będzie sztywniejsza, a jednocześnie cięższa. Cena siatki zgrzewanej zaczyna się od około 5zł/mb w przypadku modeli o niewielkiej wysokości. Metr bieżący siatki zgrzewanej o wysokości 120-150cm, nadającej się na ogrodzenia, to koszt około 7-9 zł.