Blacha perforowana jest coraz śmielej wykorzystywanym produktem zarówno w branży przemysłowo-konstrukcyjnej, jak i przy aranżacjach otaczającej nas architektury. Proponujemy wyroby wykonane zarówno ze zwykłej blachy (czarna stal), ale też z aluminium, miedzi, brązu oraz mosiądzu. W zależności od koncepcji zastosowania i miejsca docelowego montażu, nasze blachy perforowane mogą cechować się właściwościami trudnościeralnymi, kwasoodpornymi, żaroodpornymi czy nierdzewnymi.

Szeroka gama pomysłów dla zastosowania blachy perforowanej

Dzisiejsze technologie umożliwiają perforację w blasze w dowolnych kształtach – od najbardziej powszechnej – okrągłej bądź prostokątnej, po najbardziej wymyślne figury geometryczne. Blachę perforowaną często wykorzystuje się w branży przemysłowej, m.in. do budowy pomostów, trapów, a także wielu innych konstrukcji.

Materiał, z jakiego wykonuje się produkt, świetnie nadaje się do rozwiązań wymagających wytrzymałości, lekkości i odporności na oddziaływanie niepożądanych czynników środowiskowych – pogodowych czy też chemicznych. Na przestrzeni ostatnich lat, niebywałą popularnością cieszy się obudowywanie fasad różnych budynków blachą perforowaną. Najczęściej do tego celu stosuje się specjalne blachy wykonane z aluminium albo stali nierdzewnej. Dzięki temu, budowle prezentują się jako nowoczesne, wręcz futurystyczne konstrukcje. Jeśli chodzi o ekspozycję i aspekt wizualny, to blacha perforowana doskonale prezentuje się w porze nocnej oraz w ciągu dnia.

Oryginalne perforacje, czyli wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem…

Niestandardowe style, jakie posiadają nasze blachy po różnorodnej perforacji, dają szerokie spektrum do ich zastosowania. Powszechna dziś technologia pozwala na całkowitą fantazję w obszarze perforowania artystycznego, wycinania asymetrycznych kształtów lub logotypów czy np. wielkomiejskiego krajobrazu. Taki produkt proponujemy do wypełnienia przestrzeni w balustradach, elementach małej architektury, jak np. plenerowe ławeczki, ale też również frontów blatów biurowych w sekretariatach czy na recepcjach. Oryginalna blacha perforowana w dłoniach twórczego architekta stwarza mnóstwo możliwości dla nowych konstrukcji i innych przyciągających wzrok form.

Estetyka, funkcjonalność i trwałość

Oprócz niewątpliwego waloru wizualnego, blachy perforowane mają w sobie też wartość użytkową. Zachęcamy do wykorzystywania perforowanego materiału np. do zaciemnienia przestrzeni. Niektóre rozwiązania zewnętrznej zabudowy przeciwsłonecznej – w postaci specjalnych żaluzji – zdecydowanie można zastąpić estetyczną blachą perforowaną. Produkt ten równie dobrze sprawdzi się także jako alternatywa dla wewnętrznych przesłon czy rolet, uatrakcyjniając przy okazji biurową lub konferencyjną przestrzeń. Oferowane przez nas produkty są bardzo trwałe, wytrzymałe na wszelkie mechaniczne uszkodzenia i odporne na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych.