Blachy perforowane są typem materiału, który jest nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale i atrakcyjny wizualnie. Doskonale wpisują się w nowoczesne trendy, dopełniając aranżacje na bazie betonu, naturalnych kamieni, szkła i stali. Dzięki odporności na korozję można wykorzystywać je nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz budynków, a ilość modyfikacji kształtu oraz koloru blach perforowanych pozwala na tworzenie niebanalnych form architektonicznych oraz wykończeń pomieszczeń użytkowych, na przykład w kuchniach lub łazienkach w stylu industrialnym, bądź nowoczesnym.

Dlaczego blacha perforowana jest praktycznym materiałem wykończeniowym i dekoracyjnym?

Blachy perforowane cechują się wytrzymałością na działanie warunków atmosferycznych oraz trwałością, ponieważ są odporne na wilgoć, korozję i promieniowanie. Jednocześnie charakteryzuje je ciekawy design i możliwość tworzenia z nich nietuzinkowych form, które spełnią jednocześnie funkcję praktyczną i dekoracyjną. Blachy perforowane można także malować, nadając im wyjątkowe kolory, idealnie wpisujące się w wystrój danego wnętrza. Domownicy docenią je również za łatwość utrzymania w czystości oraz ciekawe efekty wizualne, jakie można osiągnąć komponując je z odpowiednim oświetleniem.

Gdzie można wykorzystać blachę perforowaną?

Materiał, jakim jest blacha perforowana, wykorzystuje się przede wszystkim na elewacjach, jako element dekoracyjny, a także do tworzenia balustrad i ogrodzeń, a nawet bram garażowych lub wjazdowych. Wewnątrz mieszkań można montować ją zarówno na ścianach, jak i sufitach, gdzie spełnią rolę ochronną i dekoracyjną. W kuchni odnajdą zastosowanie nad blatem kuchennym, bądź przy płycie grzewczej, dzięki gładkiej powierzchni, która jest niezwykle łatwa w myciu i konserwacji. Z kolei w łazience można tworzyć całe panele z blachy perforowanej, która nie niszczy się pod wpływem kontaktu z wilgocią, ani wodą stojącą. Ciekawym rozwiązaniem jest także obudowywanie wanien perforowanym metalem z dodatkowym podświetleniem, co jest gwarancją niebanalnego efektu aranżacyjnego. Materiał ten może służyć także jako alternatywny parawan do oddzielania części pomieszczeń, na przykład w nowoczesnych połączeniach kuchni, jadalni oraz salonu. Z blachy perforowanej tworzy się także designerskie rolety oraz meble, zwłaszcza tarasowe lub ogrodowe. Niewykluczone jest również projektowanie drobnych dodatków do aranżacji w stylu industrialnym, jak na przykład osłonki na doniczki, kosze i kubki na przybory, abażury i funkcjonalne tablice z wieszakami, które sprawdzają się szczególnie w łazience, przedpokoju lub warsztacie.

Blacha perforowana to materiał, który jest atrakcyjny pod względem zarówno praktycznym, jak i wizualnym, dlatego uwzględnienie go w projekcie domu stwarza różnorodne możliwości funkcjonalne i dekoracyjne.