Blacha perforowana to półprodukt znany w Polsce i na Świecie od lat. Można ją zdefiniować jako blachę z otworami. Blachy te są zwykle wykonane z bardzo dobrych materiałów, takich jak: stal, aluminium, tworzywa sztuczne, mosiądz, miedź, tytan-cynk. Stal wykorzystywana do perforacji to zazwyczaj stal zwykła, żaroodporna, kwasoodporna, ocynkowana lub nierdzewna. Proces perforowania polega na wycinaniu otworów różnych kształtów, takich jak oczka okrągłe, oczka kwadratowe, oczka podłużne i inne wymyślone przez klienta w jednym z wymienionych wcześniej materiałów.

Zastosowanie blach perforowanych

W ostatnim czasie blachy perforowane stały się bardzo modne i mają bardzo szerokie zastosowania. Doskonale nadają się do elewacji budynku, jako element dekoracyjny, ale również zacieniający. Stosowane są jako eleganckie barierki czy balustrady schodów, ale również jako ciekawe i innowacyjne pod względem wyglądu drzwi. Wykorzystywane jako dźwiękoszczelne różnego rodzaju zabudowy, obudowy przemysłowe, jako materiał na wiatrochrony czy na ogrodzenia. Ostatnio często stosowane jako element dekoracyjny wnętrz, świetnie komponujący się ze szkłem, drewnem czy plastikiem, zwłaszcza w pomieszczeniach o stylu minimalistycznym. Używane w instalacjach klimatyzacji i wentylacji. W rolnictwie służą jako sita do suszenia czy sortowania ziaren, nasion i ziół. Używane nawet w produkcji bardzo ciekawych materiałów biurowych. To tylko garstka z wielu możliwych zastosowań blachy perforowanej, która jest wszędzie wokół nas.

Zakup blachy perforowanej

Rynek blach perforowanych to w ostatnich latach bardzo prężnie rozwijający się obszar usług. Pojawia się szereg firm oferujących usługi perforowania blach. Wystarczy skorzystać z internetu i wpisać tekst blachy perforowane. W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa jest nad wyraz rozwinięta, gdyż klienci otrzymują towar szybciej i mają większy wybór niż przy zakupie tradycyjnym. Wartą uwagi i polecenia jest oferta firmy AMIR – FEDER Metal z Krakowa. Firma zapewnia duże doświadczenie i zaangażowanie kadry, co procentuje w indywidualnym podejściu do klienta, wsłuchiwaniu się w jego potrzeby i pomysły, przy równoczesnym przedstawianiu własnych propozycji, tak by zapewnić wysoką jakość produktów i usług. Oferuje ukształtowanie blachy perforowanej od podstaw, tak by klient był zadowolony. Pracownicy wycinają otwory w dowolnych kształtach i układach. Dysponują szerokim wachlarzem materiałów do produkcji blach perforowanych, w szczególności stalą zwykłą czarną, trudnościeralną, żaroodporną, kwasoodporną, brązem, mosiądzem, aluminium, miedzią oraz innymi materiałami na życzenie klienta. Formaty, jakimi dysponuje firma AMIR-FEDER to szerokość blachy do 2000 mm, długość blachy do 6000 mm lub w kręglach, grubość blachy 0,5-12 mm. Można wybierać wśród perforowanych blach :

  • blachy z otworami okrągłymi
  • blachy z otworami kwadratowymi
  • blachy z otworami podłużnymi
  • inne wzory dekoracyjne: otwory miseczkowe, łuskowe, stożkowe, jodełkowe, przetłaczane i inne według pomysłu klienta.

Jak widać firma  AMIR – FEDER jest bardzo elastyczna i otwarta na potrzeby i pomysły klienta, można szybko się skontaktować z jej pracownikami zarówno mailem, telefonicznie, jak i osobiście.