Bardzo duży wybór materiałów ogrodzeniowych potrafi sprawić trudności w ich wyborze. W takim przypadku, dużo zależy od preferencji i możliwości finansowych klienta. Na rynku występuje kilka typów ogrodzeń, które cieszą się największym powodzeniem wśród osób, chcących skutecznie odgrodzić swoją posesję.

Ogrodzenia z siatki

Jest to najpopularniejszy z rodzajów materiałów ogrodzeniowych. Cechuje go niewysoka cena i prostota wykonania, a zarazem wyjątkowa trwałość – nie niszczy się pod wpływem deszczu, śniegu, mrozu, czy mocnego wiatru. Wybierając ogrodzenie z siatki, możemy zdecydować się na zwykły model ocynkowany, lub powleczony otuliną PCV, dostępną w kilku kolorach. Siatka ogrodzeniowa jest sprzedawana w zwojach o długości od 10 do 25 metrów bieżących, i wysokości od 1 do 2 metrów. Zależnie od potrzeb, można wybrać drut o różnej grubości, oraz wielkości oczek siatki.

Ogrodzenia z metalowych przęseł

Wybierając spośród metalowych przęseł, możemy zdecydować się na modele z elementów kutych, prętów lub kształtowników. Ogrodzenia kute są wykonywane z delikatniejszej stali, lub ciężkiego i wytrzymałego żeliwa. Mogą być zrealizowane w najbardziej wymyślnych kształtach, wykonanych pod podany wymiar. Wersje z prętów lub kształtowników występują jako gotowe, sztywne panele z ocynkowanej stali, z ewentualnym dodatkiem proszkowo naniesionej farby lub tworzywa. Są wyposażone w dwa lub trzy przetłoczenia, zapewniające sztywność i wpływające na bardziej estetyczny wygląd.

Ogrodzenia z blachy perforowanej

Są one doskonałą alternatywną dla tradycyjnych ogrodzeń z metalowej siatki lub przęseł, a zarazem zapewniają znacznie lepsze parametry estetyczne oraz skutecznie chronią przed spojrzeniami przechodniów. Ich nowoczesne, indywidualne wzornictwo świetnie pasuje do wielu współczesnych budynków, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia istotną wytrzymałość i przedłużoną trwałość. Malowanie proszkowe skutecznie chroni przed korozją, a liczne dostępne wzory i rozmiary, wykonywane na wymiar, pozwalają łatwo przygotować ogrodzenie dedykowane dla potrzeb klienta.

Ogrodzenia z kamienia i klinkieru

Wykonując ogrodzenie posesji, można także wybudować słupy i podmurówki, a nawet całe lite mury, za pomocą specjalnie przygotowanego naturalnego kamienia bądź cegły klinkierowej. Są to jedne z najdroższych rodzajów płotów, wyróżniające się wysoką estetyką i znaczną trwałością. Zazwyczaj konieczne jest zastosowanie wstawek pomiędzy murowanymi słupkami, wykonanych z metalowych paneli, kutych elementów bądź drewnianych desek.

Ogrodzenia z drewna

Dość często są także spotykane ogrodzenia z drewna. Wykonane z naturalnego materiału, zapewniają dużą dowolność aranżacji – mogą być przygotowane w formie pionowych sztachetek o różnych kształtach zakończeń, bądź jako surowe, poziomo mocowane deski. Wykańcza się je, stosując bejce lub lazury o wybranych właściwościach i kolorze, zgodnym z potrzebami klienta. Ogrodzenia drewniane wymagają systematycznej konserwacji poprzez usuwanie biologicznych narośli, szlifowanie i stosowanie specjalnych preparatów, nanoszonych pędzlem lub natryskowo.